A Travellerspoint blog

06.02.2010

Ko Siray saar.

sunny 34 °C

Vahepeal otsustasin, et iga päev, kui Saska ei ole lasteaias, võtame miskit väiksemat või suuremat tegevust ette. Et oleks huvitavam. Seekord käisime Ko Siray saarel, mis asub kohe Phuket Town kõrval ning kuhu jõudmiseks tuleb sõita lihtsalt üle silla.

large_IMG_8922.jpg

Saar millegi eriliselt vaimustavaga ei hiilanud. Pigem oli saarele sissesõidul näha koledaid prügimägesid ning lohakaid majapidamisi.

Saare üks peamisi vaatamisväärsuseid turistide jaoks on meremustlaste küla. Selline pisikene kogukond, millel omamoodi elustiil. Majapidamised on seal külas enamuses kahekordsed: esimesel korrusel on lahtine lavats ja köök, kus käib põhiline elu ning teisel korrusel magamistuba. Ei tea, kas selles oli süüdi laupäevane keskhommik, kuid enamus küla elanikest tundusid lihtsalt olesklevat – kas lausa magavat või lihtsalt lebotavat. Tavaliselt sellist laisklemispilti Tais ei näe. Kuna peamine sissetulekuallikas ja tegevusala näib selles külas olevat kalastamine, võis eeldada, et osa rahvast oli öö otsa tööd teinud ning nautis väljateenitud puhkust. Teine osa aga – vist võttis lihtsalt vabalt!

large_IMG_8910.jpg

large_IMG_8911.jpg

large_IMG_8906.jpg

Kohalikud lapsed olid armsad.

large_IMG_8915.jpg

large_IMG_8917.jpg

large_IMG_8920.jpg

Posted by PankuPanku 20:22 Archived in Thailand Tagged living_abroad Comments (1)

05.02.2010

Sõrm on antud, varsti läheb käsi ka!

sunny 32 °C

Ehk siis teisisõnu sai täna uuesti joogas käidud ning sõlmitud ka vastav leping. Mille kohaselt käin seal klubis veel vähemalt 29 korda peale tänast. Täna oli kavas Harta jooga, mis oli eelmisest treeningust füüsiliselt tunduvalt raskem. Kuid jäin endiselt väga rahule. Eks tulemused ole näha mõne kuu pärast, et kas tasus vaeva ja kulu (või mitte).

Saska on lasteaias käimise üle väga õnnelik ja rahulolev. Lausa nii rahulolev, et ei taha enam lasteaiast ära tulla. Eile istus seal kolmerattalise seljas ning keeldus maha tulemast. Hoidis rattast enam-vähem ka hammastega kinni.

Päris mitu inimest on ütlenud, et jaanuariga on Saska väga palju kasvanud, mitte just füüsilises mõttes, vaid pigem arengu poolest. Ning tõepoolest, enam pole tegu mitte mingi beebiga, vaid täieõigusliku väikelapsega. Pooleteiseaastase sünnipäevani on jäänud ainult kolm päeva.

Posted by PankuPanku 15:10 Archived in Thailand Tagged living_abroad Comments (0)

03.02.2010

Midagi endale.

sunny 34 °C

Vahepeal kippusin ennast ära unustama. See tähendab, et enamus aega seadsin esikohale lapse huvid ja tema jonniga tegelemise. Sain sellest aru, kui väsimus ja stress ühel päeval üle pea kokku lõid. Nagu ikka meil kõigil (ja eriti väikeste laste vanematel) vahel juhtub. Kummalisel kombel tuli mulle paar päeva hiljem idee alustada joogatreeninguid. Kuigi ma juba algusest peale tean, et saan joogaga tegeleda ainult siin Tais olles, kuid miks mitte proovida.

Minu eelnevad lühikesed kokkupuuted joogaga on jäänud üsna põgusaks. Üks kord andis üks sõber vabapääsme Status Club joogatreeningule, mis oli väga kenas keskkonnas, kuid jäi tänu suvalises kohas vettehüppamisele suhteliselt arusaamatuks. Ning teine kord oli tegu rasedate joogaga Artic Clubis, mis oli masendavalt igav ning suure kõhuga väga akrobaatilisi harjutusi tegema ei kutsunud (rasedate vesiaeroobika samas kohas oli selle eest väga tänuväärne treening). Lisaks on paar inimest lähedasest ringkonnast, kes tegelevad joogaga ning on kiitnud selle treeningu positiivset mõju.

Nii et kõigepealt sai ringi vaadatud olemasolevate klubide võimalusi. Ning seejärel valisin asukohalt kõige sobivama ning läksin kohapeale tutvuma. Nägi päris hea välja, hästi lihtne, aga kõik vajalik olemas ning puhas. Ning erinevaid treeninguid neil kavas oma sõnade järgi lausa 25 ringis (koos pilatese, reformeri ning aeroobikaga). Seega lai valik nii trennide kui kellaaegade osas. Peale pikemat vestlust adminniga sai kokku lepitud esimene tasuta proovitreening, milleks osutus trenn „Tervitus päikesele“ täna varahommikul.

Treeneriks oli lühikest kasvu, kuid ideaalses atleetilises vormis olev india päritolu noormees. Ning minu siiraks heameeleks oli treening inglise keeles, kuna ma alguses veidi pabistasin, et kuidas ma tai keelest aru saan. Treener selgitas väga arusaadavalt, mida ja kuidas liigutada ning üldine õhkkond oli ülimalt meeldiv. Kuna ma vahepeal pole aastaid grupitrennis käinud ning viimane kogemus on paariaastane Danceacti tantsutrenn (väga lahe trenn, muide), oli positiivne kogeda, et kõigi jaoks jätkus õhku, ruumi ja tähelepanu. Ning ka pesemisvõimalusi, sest minu üllatuseks (juhuu, ma ju pole joogaga varem eriti kokku puutunud), oli trenn päris füüsiline. Jäin väga rahule ning nüüd juurdlen selle üle, et kas alustada ka tõsisemalt tegelemist, sest spordiklubi hinnad Phuketil ei ole just kõige odavamad ehk jäävad Eestiga üsna samasse suurusjärku.

Posted by PankuPanku 14:58 Archived in Thailand Tagged living_abroad Comments (0)

03.02.2010

Mina ise!

sunny 33 °C

Vahepeal on palju vett merre voolanud, aga nüüd siis olen tagasi oma blogi juures. Üllatusega avastasin mingi hetk, et neli kuud Tais elamist on läinud lennates. Nii et peaaegu pole arugi saanud aja kulgemisest. Elu siin on ju päikeseline!

Saska on vahepeal päris mitmeid edusamme teinud. Kõige olulisem neist on ehk saabunud „Mina ise!“ aeg. Arvestades tugevat geneetilist mõju mõlemalt vanemalt on tegu väga enesekindla ning tahtejõulise väikelapsega.

Vahepeal tudeerisin jälle lähemalt lastekasvatusalast kirjandust, kuna meie uueks igapäevaseks kaaslaseks on jonn, ning kuidagiviisi peame me mõlemad sellega hakkama saama. Raamatus on kirjas, et sarnane periood peaks saabuma alles teise eluaasta kandis, kuid tirtsul on see arenguetapp miskipärast varasem. Ning see oma tahe, isetegemine ning ei ütlemine on väga konkreetsed. Kui miskit ei meeldi, on ta nõus ka põrandale viskuma ja sinna kriiskama jääma. Vahel on lahe vaadata, kuidas tai inimesed, kelle jaoks selline väikelapse käitumine on suht ennekuulmatu, jäävad teda hämmastusega vaatama. Ning tavaliselt möödub mõnikümmend sekundit, kuni tirts neile umbusklikult otsa vaatab, siis ise püsti tõuseb ning jälle rõõmsal meelel edasi toimetab.

Tai lapsi kasvatatakse sünnist peale veidi teistmoodi, mille juurde kuulub üldjuhul range piiride seadmine ja füüsiline karistamine. Kuid teisest küljest ka väga suurel hulgal läheduse pakkumine, kuna last kantakse palju enam süles, kui põhjamaades kombeks on. Tegelikult – enamus aega tunduvadki need beebid kellegi süles olevat. Ning kindlasti on selline lähedus lapse jaoks ainult positiivne.

Tavaliselt jonnipurika asi siiski pikaliviskumiseni ei jõua, vaid piirdub sellega, kui emme kätest kinni hoiab, laseb ta ennast täiesti lõdvaks ning lihtsalt keeldub jalgu alla võtmast või trambib ta nendega vastu maad ning ei seisa püsti. Nii et tahtejõudude proovilepaneku aeg on alanud!

Muudest edusammudest Saska arengus tulevad hetkel meelde järgmised asjad:
-sõnavarasse on ilmunud juba ka paar kahesõnalist väljendit, nagu „thank you“ ja „good by“. Sõnu on endiselt vähe, aga aega ju veel on sellega. Eestikeelsed sõnad ei taha väga meelde jääda, inglise keel jääb paremini, kuna seda kuuleb ta nii koos minuga kodust väljas käies kui lasteaias. „Emme“ oskab ta öelda kolmes keeles ning kuidas kunagi tuju on, selles keeles ütleb.
-lehvitamise ajal ütleb „By-by!“. Lehvitamine ja ütlemine tulevad väga kenasti välja, kui seda koos emmega harjutada (kümnete minutite kaupa), kuid õigel hetkel iseseisvalt ta seda ei tee. Kui siis ainult vahel harva ja nendele inimestele, kes talle väga meeldivad.
-hammastepesu on talle meeldima hakanud, kuna sai muretsetud banaanimaitsega hambapasta ning see tundub väga motiveeriv olevat. Võtab hambaharja ja nühib ise usinasti (kui efektiivselt, see on iseasi). Korra päevas peseb emme ka spets titesõrmikuga hambad üle, aga see on emme jaoks päris valus tegevus, kuna Saska arvates on lahe hambaid sellel ajal laksaki kinni lüüa.
-peaaegu õnnestub kingad ise jalga saada. Tavaliselt küll valesse jalga, kuid siiski. Kingade jalast äravõtmisega aga enam probleeme ei ole. Autosõidu ajal ei tohi kingad tema arvates jalas olla, see on reegel.
-saab hakkama iseseisvalt lusikaga ja kahvliga söömisega. Kuigi osa kraami kukub endiselt vahel lusika pealt teel suhu maha, on ta nüüdseks suuteline sellisel viisil ka kõhu täis saama. Nii et vähemalt kord päevas annab emme talle võimaluse täiesti ise süüa. Kahvliga toidutükkide suhupanemine tuleb paremini välja, selle juures enam praktiliselt midagi maha ei kuku, kuid see ka lihtsam tegevus kui lusikaga toimetamine.
-kui Saska tunneb ära, et tegu on prügiga, viib ta selle ise prügikasti. Ainukene asi, mis vaja jälgida on, et prügikasti ei satuks muud asjad. Ning et prügikastis olevad asjad ei satuks huviorbiiti – seni õnneks eriti mitte.
-lambi sisse ja välja lülitamine. Palve peale lamp põlema panna, tuleb Saska kenasti toime lüliti klõpsamisega. Liigagi kenasti, sest särava naeratuse saatel teeb ta seda korduvalt. Ning eriliseks lemmikuks osutus releelüliti, mida sai lisaks klõpsamisele ka kruttida (ja kruttida ja kruttida). Ning kui emme üritas seda tegevust piirata, sai ta tunda, kui teravad on tuttuued hambad.
-muusika saatel tantsib kenasti. Tal on lasteraamat, kus saab ise vajutades erinevaid lühikesi muusikapalu valida ning siis vastavalt palale tantsib.
-väga hea tuju korral ka laulab. Omal viisil ja oma sõnadega.

Ning mõned muud uued asjad veel:
-kuna tirts öösiti tekiga magada ei armasta, sai muretsetud kaks paari sooja pidžaamat. Saska armastab neid kanda taipäraselt, üks käsi kaelaaugust väljas (üks õlg paljas, nagu munkadel).
-jooksmine ja ronimine tulevad juba päris hästi välja. Peale seda, kui Saska oli suutnud telekalaua peale ja sealt teleka otsa ronida, sai mööblipaigutuses tehtud väikesed ümberkorraldused. Emmele miskipärast ei meeldinud kaksiratsi teleka otsas istuv oma võrukaela naeratust naeratav tirts.
-vahepeal shoppamas käies pälvis Saska jäägitut tähelepanu poes müüdav lemmikloomade telk. Mistõttu emme ühel päeval otsustas mänguasjapoest sarnase asja soetada ning põhja peale sai pandud hunnik pisikesi palle. Nagu miniatuurne laste pallimaailm. Ning Saskale meeldib see lastetelk väga. Poeb sinna sisse ning tegutseb omaette. Telgis saavad käia vaheldumisi ka kõik mänguloomad ja nukud, isegi nukukäru ja jalgratas mahtusid telki ära.
-roosa elevandijalgratta peal sõitis üks päev nööristlohistatav kaelkirjak. Laste fantaasia on piiritu.

Posted by PankuPanku 14:40 Archived in Thailand Tagged living_abroad Comments (0)

20.01.2010

Singapur.

sunny 32 °C

large_IMG_8808.jpg

large_IMG_8795.jpg

large_IMG_8799.jpg

large_IMG_8734.jpg

large_IMG_8735.jpg

large_IMG_8752.jpg

large_IMG_8755.jpg

large_IMG_8757.jpg

large_IMG_8777.jpg

large_IMG_8842.jpg

large_IMG_8848.jpg

large_IMG_8858.jpg

large_IMG_8868.jpg

large_IMG_8878.jpg

Posted by PankuPanku 21:23 Archived in Singapore Comments (0)

(Entries 41 - 45 of 90) « Page .. 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 .. »