A Travellerspoint blog

24.05.2010

Kui pikk võib olla varaani saba?

all seasons in one day 30 °C

Mul on väike segadus nende kahepaiksete liikidega, kuna neid on tuhandeid ning internetist on raske leida konkreetset lihtsat seletust üldiste liikide kohta. Nii et nimetan neid tegelasi endiselt varaanideks, kuigi tegelikkuses on neil igaühel miski muu liiginimi.

large_IMG_1602.jpg

Nii et kui pikk see saba siis olla võib? Väga pikk! Ime siis, et neile saba peale ei astuta! See tegelane on siis inglise keeles agama. Agama armastab päikest, soojendab ennast kuskil kivi peal või tsillib niisama.

large_IMG_1600.jpg

Ning see väike armas libe loomake on inglise keeles skink. Skink armastab välja ilmuda peale pikemat vihma, siis võib neid näha kohe mitmeid igal pool.

large_IMG_1623.jpg

Posted by PankuPanku 20:48 Archived in Thailand Tagged animal Comments (0)

21.05.2010

Rohutirts.

all seasons in one day 35 °C

Täna sain järjekordselt fotograafia alal kätt harjutada. Seekord saabus meie õuele rohutirts. Päris vahva tegelane.

large_IMG_1584.jpg

Muidu neid rohutirtse hüppab siin ringi iga päev, kuid see oli vähe suuremat sorti isend. See on siis rohutirts Näki käe peal.

large_IMG_1555.jpg

Nähes, kuidas Näk rohutirtsu hellalt kohtles, julgesin minagi tirtsule pai teha. Kui teda kätte tahtsin võtta, tegi tirts kiire liigutuse minu suunas, mille peale ma meetri eemale hüppasin ja sellest mõttest koheselt loobusin. Nii et lihtsalt pildistasin teda ja lapsed said rõõmustada väikese rohelise tegelase üle teiselt poolt klaasi!

large_IMG_1568.jpg

Posted by PankuPanku 08:48 Archived in Thailand Tagged animal Comments (0)

16.05.2010

Rahulik.

all seasons in one day 34 °C

Kuigi Bangkokist tulevad ärevakstegevad uudised, on õhkkond Phuketil endiselt rahulik. Tõsi küll, punaseid särke on märgata tänavatel tunduvalt rohkem, kui mõned päevad tagasi. Tõenäoliselt on need siiski enamuses vaid hinges punasärklaste toetajad, mitte mässajad.

Posted by PankuPanku 06:44 Archived in Thailand Tagged living_abroad Comments (0)

13.05.2010

Jälle madu!

semi-overcast 30 °C

Uskumatu, vist on tõesti alanud madude hooaeg. Täna turult tulles ei saanud me kojugi, sest üks isend oli end sättinud otse keset treppi. Minu osaks jäi ainult madu hüüda ja lastel käest kinni hoida. Ning (see on siis inimese nimi, mitte sidesõna) aga võttis endale ülesande kindlustada, et seda konkreetset tegelast me enam enda koduõuel ei näe. Huvitav oli vaadata, kuidas taid, kes muidu ütlevad "No problem" koduõuele roomanud maost väga vaimustuses ei olnud. Tegu sama maoga, mis eelmine kordki, neil on vist kuskil pesa!

Posted by PankuPanku 06:44 Archived in Thailand Tagged animal Comments (2)

10.05.2010

Madu.

semi-overcast 34 °C

Illusioon, illusioon – sind vaid loon.... Minu illusiooniks oli juba mõnda aega olnud, et Tais on küll palju madusid, kuid oma kodus neid ei kohta. Ikkagi inimesed, pügatud muru ja igati tsiviliseeritud olemine.

Esmaspäeva hommikul, kui peale hommikusööki parajasti Päikesekiirega rõdul tšillisime, köitis miski mu tähelepanu. Kõigepealt tundus see nagu värviline konn, kuid hetk hiljem sain aru, millega on tegemist.

Seekord vudisin ruttu kaamera järele ning siin on tulemused! Kuigi veidikene udused, aga ega ta mulle palju aega pildistamiseks ei andnud! Poseeris hetke ja siis oli kadunud, nagu vits vette... Otsisin teda veel oma kümme minutit, aga ei õnnestunud enam leida.

large_IMG_1472_1.jpg

large_IMG_1473_1.jpg

Internetist teemakohast kirjandust lugedes sain teada, et Tais on maod kõige aktiivsemad just aprillis, mais ja juunis. Ning antud madu on Red Necked Keelback, tavaliselt allameetri loom. Siin on üks internetist leitud foto.

red-necked..ake1_2_.jpg

Hästi peenikene. Kergesti identifitseeritav, kuna tal on hästi kaunid ja omapärased värvid – heleroheline pea, punane kael ning hallimustriline keha. Ning mürgine on ta ka. Tema omapära seisneb selles, et ta lööb lõuad ohvisse kinni ning mürk imendub aeglaselt. Et mida kauem ta suudab kinni hoida, seda ohtlikum on (üldjuhul mitte eluohtlik). Siiski peab peale hammustust koheselt haiglasse pöörduma, et õiget ravi saada.

Posted by PankuPanku 04:53 Archived in Thailand Tagged animal Comments (0)

(Entries 11 - 15 of 90) « Page 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 .. »