A Travellerspoint blog

09.06.2010

Kodune lahkumispidu.

all seasons in one day 32 °C

Kogu aeg olin pakkimist edasi lükanud, kuid täna lõuna ajal võtsin ennast kokku ning pakkisin enamus asju ära. Naguniigi on viimastel päevadel palju sebimist ja ärasõidu hommikul ei taha ka seda teha.

Õhtupoolikul jõudsin koju parasjagu siis, kui Näk oli valmis mind oma kokakunsti saladustesse pühendama. Õppisime kahte rooga - praetud riisi ja praetud juurvilju. Lihtne eksju :) - viskad kraami pannile, praed veidi ja valmis ta ongi!

large_2010_06_09..du__19_.jpg

Praetud juurviljad:
Eraldi kaussidesse olid valmis puhastatud:
-sibul, tomat, hernekaunad
-brokkoli, porgand, uba, mais

Brokkoli-porgand-uba-mais kausi keetsime paar minutit läbi.

Ajasime pannil õli kuumaks ning lisasime sibul-tomat-mais kausi. Praadisime kuni sibul hakkas õrnalt klaasjaks muutuma. Seejärel läks sisse kurnatud ülejäänud aedvili. Kogu aeg siis segada seda kraami ja praadima peaks suht suurel kuumusel, aga mitte nii, et midagi kärssab. Vett ei lisanud.

Praktiliselt kohe hakkasime maitsestama: austrikaste, sojakaste, kalakaste, lusikatäis puljongipulbrit, lusikatäis suhkrut. Kui tundub liiga magus, tuleb lisada kalakastet. Seejärel segades veel minut paar praadida ning valmis see kraam oligi!

Praetud riis
Ajasime õli pannil kuumaks ning puistasime sinna mõned lömastatud küüslauguküüned (hästi natukene!) ning praadisime, kuni küüslauk hakkas kollakaks tõmbuma. Seejärel lisasime sinna muna ning õrnalt segades praadisime, kuni muna oli enam-vähem küpse. Peale seda läks peale kogu riis ning praadisime minuti-paar.

Seejärel lisas Näk sinna paksu tumedat sojakastet ning praadis mõned minutid hästi segades. Ülejäänud maitseained läksid sellises järjekorras: sojakaste, kalakaste, lusikatäis puljongipulbrit, lusikatäis suhkrut.

Ning siis praadis, kuni riis oli parajalt praeriisi moodi :).

Tai toitude maitsestamisega on nii, nagu ta on, maitseaineid pannakse tunde järgi. Sellepärast ei oska täpset maitseainete kogust öelda, aga noh pannitäie kraami kohta võiks igat kastet olla ikka paar supilusikatäit. Ja siis peale maitsmist tulemust soovi korral parandada.

Minu kui kokaabi ülesandeks jäi grillvarraste ettevalmistamine: tükk tšillit-marineeritud sealiha-õunaviil-siga-ananassiviil-siga-kirsstomat. Näk tegi veel lisaks klaasnuudleid krevettide ja kanalihaga.

large_2010_06_09..du__11_.jpg

large_2010_06_09..du__18_.jpg

Enne õhtusööki saime mõlemad Päikesekiirega Toni ema poolt Nai Harn templist toodud käepaelad. Päikesekiir sai selle koos väikese Buddhaga, mida me eile õhtul koos Näkiga shoppamas käisime. Kahjuks juba mõne tunni möödudes olid väikesed teravad hambad oma töö teinud, nii et homme pean ma juveliiri juurde minema ja vaatama, mis teha annab.

large_2010_06_09..du__13_.jpg

large_2010_06_09..du__17_.jpg

Pärast kogunes aga kümmekond pereliiget-sugulast ning katusel mattide peal istudes lasime heal-paremal maitsta. Magustoiduks on hästi tavaline siin maal pakkuda arbuusi ja ananassi. Tervislik ka. Tore oli :)!

large_2010_06_09..du__22_.jpg

large_2010_06_09..du__20_.jpg

large_2010_06_09..du__21_.jpg

large_2010_06_09..du__24_.jpg

Posted by PankuPanku 09:49 Archived in Thailand

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint