A Travellerspoint blog

07.06.2010

Väga vihmased ilmad ja jutukas Päikesekiir.

all seasons in one day 32 °C

Viimased päevad on hästi palju vihma sadanud. Viimased nädalad on üleüldse vihmasemad olnud ning tundub, et pea iga päev on mõni sahmakas tulnud. Tänagi pidime rihtima, et kahe pilve vahel autoni jõuda, sest hooti on hoovihma hoogusid Tai stiilis on ämbriga vett kaela.

Mai lõpus sai Kaari-Mareku pere täiendust ning nüüd on see kolmelapseline – nii vahva! Tänapäeval jääb paljulapselisi peresid ju järjest vähemaks, seetõttu on see minu arust väga positiivne!

Muidu on viimased nädalad möödunud väga rahulikult. Pisemaid äpardusi ning ebameeldivaid asju ikka juhtub, kuid me ei lase end sellest kõigutada!

Päikesekiir on täiega oma nime eest väljas ning särab kirkalt. Täna talle lasteaeda järgi minnes oli lasteaiapäevikusse märgitud, et „Naughty and biting“. Noh, mind armastab ta hammustada juba mitmendat kuud, nüüd on siis kord jõudnud ka sõprade kätte! Kui kasvataja ta nurka asja üle järgi mõtlema oli pannud, oli tirts ainult itsitanud. Ma olen seda varemgi tähele pannud, et mingi hetk ilmub ta silmadesse eriti kaval helk ning siis on teada, et vallatust või pahandust ei tule enam kaua oodata. Ta justkui testiks mind, et mis ma siis teen, kui ta miskit korda saadab!

Enam ei tasu unistada, et Päikesekiirel midagi kahe silma vahele jääb või et ta ei saa veel enamusest asjadest aru! Juuni algusega toimus Päikesekiire arengus taas ülikiire hüpe ning seekord oli selleks keelelise suhtlemise alustamine. Eks enamuselt on see endiselt pudikeel, kuid selle hulgas suudab ta nüüd öelda ka mõningaid 4-5 sõnalisi lauseid. Kahe sõna kokkupanemine on päris hästi käes. Keeled on tal segiläbi, eesti ja inglise keel. Tai keelseid sõnu ei oska ma seostada ja tabada, seetõttu ei tea, kui palju ta seda räägib. Teised ütlevad, et mõningaid sõnu ikka ütleb, nagu emme, kass, sisalik. Ausalt, mõnikord isegi rabab, kuidas ta mingil hetkel ütleb täiesti selgelt näiteks „Tita tudub!“, „Päikesekiir ei taha!“, „By-by, sleep well!“, „By-by, see you tomorrow“.

Vahel on nalja ka, nt „kits“ on tema keeles „tis“. Ning kui üks kord tal õnnestus selgelt „kits“ välja öelda, pidi ta selle peale naerukrambid saama!

Viimaste nädalate lemmiktegevuseks on kujunenud raamatust piltide vaatamine ja piltidele nimetuste küsimine. Või siis näpuga piltidele näitamine ning vastava sõna ütlemine. Teine meelistegevus on koristamine. Vahel pean ma endale lausa kannatlikkust sisendama, kui tirts mööda tube lendab ning kõike kraamib, et kodu perfektselt korda jääks selleks ajaks, kui me eemal oleme. Või kui ta käteräti kraanikausis vettivaks hunnikuks muudab ning sellega siis usinalt põrandat asub nühkima.

Terve eelmise nädala elas meil korteris üks lendsisalik, koliski täiega sisse. Üks hommik ehmatasin lausa ära, kui esimese asjana vaatasid mulle voodi kõrvalt vastu kaks punnis musta silma. Tegime Kinkaga kokkuleppe, et niikaua, kui ta usinasti ämblikke sööb, on ta meile nagu pereliige!

large_IMG_1954.jpg

Päikesekiir käis igal õhtul enne voodisseminekut talle „By-By, Kinka“ lehvitamas. Sisalik toimetas meil kodus muukui ringi ning tundus, et ka Päikesekiire hirm nende pisikeste loomakeste suhtes hakkas seetõttu järgi andma. Eile õhtul ning täna teda enam kahjuks näha ei olnud. Selle eest on ringi sebimas mitu teist tegelast, aga need pole nii armsa välimusega!

Kuigi kanaema teema, tahan siiski kirja panna ka selle, et saades nüüd 1 aasta ja 10 kuuseks on Päikesekiir õppinud kenasti potil käima. Sellega kaasneb muidugi vajadus iga karjatuse peale koheselt reageerida, olgu siis kell kas kaks öösel või viis hommikul. Kuid edusammud on ju ikka positiivsed!

Seekord aga lõpetuseks meeleolukas pilt supermarketi töötajate hommikusest tervitustantsust! Kindlatel kellaaegadel esitavad mõnede kohtade töötajad vahvat tantsu-laulu. Näiteks võib sellist pisietendust kohata Patongi Carrefouris ning MK Restaurants söögikohtades.

large_IMG_1948.jpg

Posted by PankuPanku 09:53 Archived in Thailand

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint