A Travellerspoint blog

24.05.2010

Vihmahooaeg.

all seasons in one day 30 °C

Samal ajal, kui kesk- ja põhjaprovintsides mässajad autokumme ja majasid põletasid ning teid blokeerisid, oli Phuketil õhkkond ülirahulik. Muidugi, inimesed jälgisid põnevusega telekast, mis riigis toimub.

Kohati meenutas toimunu mõne aasta taguseid aprillikuu sündmusi Tallinnas. Punasärklaste juhtidel olid oma üllad ideed, ning kui nad lõpuks alla andsid, siis lihtrahvas sellega ei leppinud. Vaid asus inertsi mõjul edasi võitlema, seda üsna mõtlematutel viisidel. Erinevus – Tais oli peamiseks tegevuseks hävitamine ja põletamine, Eestis varastamine.

Praegu tundub, et on taas rahulikum, sest mässulised on ilusti tagasi kodupaikadesse saadetud koos 200THB (~80EEK) riikliku taskurahaga.

Ilm on järjest vihmasemaks muutunud ning õhuniiskus on ka oluliselt tõusnud. Kuumus on üks asi kannatada, kuid kuumus ja õhuniiskus koos tekitavad päris aurusauna tunde.

Ühel kenal vihmasel õhtul tabas meie elamise ümbrust putukate rünne. Tavaliselt näeb vastavaid stseene õudukatest, kuid siin troopilises kliimas sai seda ka omal nahal tunda. Kõigepealt hakkas mulle imelik tunduma, et pragudest muudkui lendas ja lendas selliseid suure sipelga moodi 4 tiivaga olevusi sisse. Peale mitmekümnenda putuka jahtimist ja hävitamist otsustasin välja vaatama minna, et kas tõesti on meie rõdu peal suurem putukapoegimine toimunud. Väljas aga, oh õudust, oli terve aed ja õhk paksult neid täis. Kui tavaliselt olen ma putukamürgiga tagasihoidlik, siis seekord pihustasin pudeli uksepiitadele ning rõdule tühjaks, käisin paar koda harjaga rõdu vähe puhtamaks lükkamas, tapsin toas veel mitukümmend putukat ning seejärel loobusin. Putukamürk mõjus, uksest sisse nad enam ei pressinud. Hommikul ärgates olid elusolevad isendid kasvanud mitu korda suuremaks, elutud isendid katsid tiheda vaibana muru, treppe ja kõnniteed. Sellega õnneks see suurem putukaplahvatus ka lõppes, praegu paar päeva hiljem on lendamas näha vaid üksikuid tegelasi.

Muidu läheb elu praegu tavapäraselt ja võiks öelda, et vägagi hästi. Ei saa kurta millegi üle!!!

large_IMG_1484.jpg

Päikesekiir õpib aktiivselt uusi sõnu, mõned jäävad talle meelde paremini, mõnedega läheb veidi kauem aega. Vahel läheb sassi ka, näiteks „jänku“ asemel tuleb “jinka“. Lauseid ta ei moodusta, kuid kahesõnalisi paare natukesehaaval vahel harva juba ütleb.

Lasteaias on tal lemmikmängukaaslane Oscar, kelle nimi tal vägagi selge on. Praktiliselt iga õhtu võin ma kuulda muude laulukeste hulgas laulu Oscarist: Oscar, Oscar, Oscar, Oscar.... jne. Kasvataja teadis rääkida, et nad tantsivad vahel väga lahedalt kahekesi koos. Teised viimaste päevade lemmiksõnad on „ahv“ ja „kukk“ (ehk siis „kukkuu“). Kassi nähes aga läheb Päikesekiir täiesti pöördesse. See on tal lemmikutest lemmikuim loom. Kass muutub juba Päikesekiire lähenedes ettevaatlikuks, kuna tema silitused ja kudistamised on päris jõulised.

large_IMG_1526.jpg

Emme dresseerimine käib ka endiselt täie hooga. „Emme come“, „emme sit down“ ning järgmine hetk on ta juba mulle kukile roninud, et ma siis temaga mööda tuba ringi kappaksin.

Positiivne lisandunud oskus on enda järelt koristamine. Mänguasjad ning joonistusraamatud paneb ta juba esimese palve peale kuulekalt kokku. Ning vahel armastab ta põrandat pesta. Põrandapesu on meil endiselt igapäevane mitmekordne tegevus, et eemal hoida sipelgate horde.

large_IMG_1539.jpg

Igapäevaste asjade hulka kuulub endiselt võitlus, kes jääb peale. Seda nii mähkude jalgapanemise, riietumise, pesemamineku, magamamineku kui asjade võtmise seisukohast. Kavalust hakkab ka juba tekkima. Magamamineku ajal tuleb tal iga 15 minuti pärast häda peale, sest nii saab jälle tule põlema panna ning voodist välja ronida. Ning kui juba voodist väljas ollakse, siis asutakse aktiivselt ringi toimetama. Noh, vahel on muidugi asi õigustatud, sellepärast ei saagi kunagi reageerimata jätta.

Päikest!

Posted by PankuPanku 22:42 Archived in Thailand

Table of contents

Be the first to comment on this entry.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Enter your Travellerspoint login details below

( What's this? )

If you aren't a member of Travellerspoint yet, you can join for free.

Join Travellerspoint